Mis see ratsutamise simulaator on ja milleks?

Hobusimulaator on peaaegu nagu päris hobune, aga ta on väsimatu, ei ehmu ega löö kõhklema ning on äärmiselt intelligentne ja täpne – ta vastab vaid korrektsetele juhtimisvõtetele ja aitab parandada ratsaniku tasakaalu ja tunnetust.

Hobusimulaatoriga ratsutamist saavad proovida kõik, kellel on huvi. Võib-olla pole sa kunagi ratsutanud ja isegi kardad natuke? Sellisel juhul saab simulaator pakkuda sulle turvalise kogemuse ja anda aimu, mida ratsutamine endast kujutab. See võib anda hea põhja, et edaspidi oma teekonda päris hobusega jätkata.

Kui oled alles alustav ratsutaja, siis aitab simulaator leida ja treenida su tasakaalu ning õpetab õigeid juhtimisvõtteid. Simulaator saab olla suureks abiks ka kogenud ratsutajatele ja professionaalidele, sest saad tagasisidet oma istaku ja tasakaalu kohta ja seeläbi oskusi viimistleda. See on väga hea abiline ka treeneritele. Samuti võib simulaatorist abi olla vigastustest taastumise korral. Mis iganes on eesmärk, see hobune annab sulle selget tagasisidet.

Selle simulaatoriga on võimalik sõita nii maastikul kui keskenduda koolisõiduharjutuste sooritamisele, saab teha hüppetrenni ja hüpata parkuuri ning isegi kogeda krossiraja läbimist. Sõit sellega on kogu keha treeniv ja  väga lõbus. Kuigi simulaator ise pole lihast ja luust hobu, siis aitaks ta paljusid hobuseid. Mida teadlikumad ja paremad ratsanikud me oleme, seda paremad kaaslased oleme oma neljajalgsetele sõpradele.

Broneerida saab 45min treeningutele kus on abiks juhendaja/treener, kes tõlgib sulle hobust ja õpetab sind sellega sõitma ning aitab sind parandustega. 

Päris pisikestel sobib simulaator keha koordinatsiooni treenimiseks, kuna väikesed jalad ei pruugi üle sadula ääre ulatuda, et vajutada anduritele. Simulaatori ratsaniku kaalu limiit on 100kg

 • 45min 50 eurot
 • 30min 35 eurot (broneerimine ainult helistades või kirjutades)
 • 10x kaart 460 eurot, vormistame kohapeal. Kehtib aasta pärast ostmist.
 • 30min 35 eurot broneerimine ainult helistades või kirjutades.
 • 5xkaart 235 eurot, vormistame kohapeal. Kehtib 6 kuud pärast ostmist.
 • Sünnipäevad/spordipeod/grupitreeningud-võta meiega ühendust.

 Samale päevale saab vaid vabade kohtade olemasolul broneerida telefoni teel.

 Maksmine on sularahas või ülekandega Teadlik ratsanik OÜ arveldus kontole.EE817700771008247877  selgitusse simulaator ja oma nimi.

Kinkekaarte saab osta kohapealt, aga helista kindlasti ette. Samuti on võimalik osta neid Ratsavarustus24 poest.( https://www.ratsavarustus24.ee/ )

Email. simulaator@ratsutamine.com

Tel. Kersti +372 56619997 (call to Kersti if you need training in English)

Tel. Melissa-Marion 58092136

Broneeri siin  

Et seansist võimalikult palju saada tuleks kanda suhteliselt liibuvat riietust, nii üla- kui alakehal. Kui sul ei ole ratsariideid, siis pane jalga mugavad pigem venivad püksid. Jalga tossud või madala kontsaga saapad. Kui tuled oma ratsasaabastes, siis palun puhasta need ennem ära. Metallist esemed saabastel keelatud (kannused, nagad või muu liigne metall)!

Näidis, mis tähendab madal konts:

Soovi korral võid kanda ka kiivrit, tavaliselt see võib mingil määral mõjutada seda kuidas sa pead hoiad. Kui sul on õrnem nahk kätel, siis soovitav on ratsakindad ja kui neid ei ole sobivad aiandus kindad ka, mida saab peaaegu kõikidest poodides.

Omaltpoolt pakume vajaliku varustust nagu sadul, jalused, ratsmed ja muidugi ka juhendaja. Samuti ei ole keelatud kaasa kutsuda ka oma treenerit.

Soovitame kaasa võtta ka kaamera, et filmida ja ise näha, kuidas see välja näeb võrreldes sellega, mis tunne on sadulas istudes. Sageli on meie peas teistsugune pilt. Ennast filmil näha on väga kasulik, et saada paremini aru, milliseid muutusi võib vaja minna.

 Esmases trennis saate teha soovi korral kaks istaku analüüsi. Kõigepealt istute nagu tavaliselt. Pärast seda püüame parandada, mis parandamist vajab ja siis kordame testi kui on vajadust ja soovi. Eesmärk on, et pärast sessiooni oleksite omandanud paremad teadmised oma istakust ja mida on vaja kodus teha, et saaksid oma hobuse jaoks olla veel parem ja effektiivsem ratsanik. 

  Kui sa oled, aga veel täitsa algaja või pole kunagi hobuse seljas istunud, siis aitame sul saada esimesed teadmised oma istaku, hobuse liikumise ja tema juhtimise kohta.

Asume Paldiski mnt 135 mööda Paldiski mnt keera paremale punase maja lõpust. Külmal ajal tule ratsabaasi kaudu.

Arenda oma ratsutamisoskusi ratsutamise simulaatoriga!

Interaktiivne ratsasimulaator jäljendab elavat hobust ja suudab sooritada liigutusi sammust piaffini. Interaktiivsel ekraanil näete reaalajas, millal teie hobune traavib, galopeerib või isegi teeb jalavahetusi. Simulaator on väga kasulik sõitma õppimisel, nii õpilasele kui ka õpetajale. See võimaldab sõitjal kiiremini õppida. Edasijõudnul aga ennast analüüsida

Ratsutamissimulaatori 5 kõige olulisemat funktsiooni:

 1. Andurid sadula all

Andurid asuvad sadula all ja seega ka ratsaniku all. Ekraanil kuvatakse teie kehakaalu alaline jaotus. Sõitja tasakaalu ja kehahoiakut saab kontrollida, mis liiguvad igal sammul ette, taha ja külgsuunas.
Seansitest on sõitjale ja treenerile väga kasu, kuna aitab parandada istumisasendit, rühti ja tasakaalu. Test annab interaktiivset tagasisidet, mis võimaldab kohest parandust. Trükitud või foto tagasiside abil saab seanssi hiljem päris hobuse seljas korrigeerida.

 1. Pea ja kaela liigutused

Andurid on paigutatud hobuse kaelale, pähe ja suhu, võimaldades ratsanikul ja treeneril näha õiget käte kasutust ning kaela/pea painutust.

 1. Liikuvus

Simulaator jäljendab ka päris hobuse liigutusi küljele. Põhisammud on samm, traav, paremast jalast galopp ja vasakakust jalast galopp. Samuti koond ja pikendatud allüürid. Ekraan ratsaniku ees suurendab tunnetust hobuse külgsuunas liikumisest.

 1. Märguande

Andurid asuvad kolmes erinevas kohas hobuse mõlemal küljel. Need võimaldavad ratsanikul liigutada hobust kiiremale sammule, paluda kõrvale astuda jne…

 1. Interaktiivne programm

Interaktiivne simulaator ja ekraan annavad tagasisidet sõitja liigutuste ja juhtimis võttete kohta, võimaldades sõitjal oma sõitu kohe paremaks muuta. Samuti on võimalik teha teste, mida saab hiljem ekraanil korrata.

Simulaator on päris hobuse mõõtu ja selle liigutused on väga lähedased päris hobuse omadele. Koolisõitu sõites näeb ratsanik end ekraanil testi sõitmas, mis suurendab tõetunnet. Sama saab teha takistus sõidus kui ka grossi rajal.

Simulaator võimaldab ratsanikul töötada kogu keha ja raskusega. See õpetab õiget kontrollitunnet ja sääre surve kasutamist. Ratsanik peab kogu oma kehaga keskenduma õigete juhtimisvõtete ja raskuse kasutamisele, et simulaator töötaks nagu päris hobune. Seadmega on võimalik harjutada ratsutamist nt. järgmised liigutused: kõikki allüüre ning koolisõidu elemente ja lisaks hüppamist.

Ratsanik saab ikka ja jälle harjutada rajal liikumisi ja teid, ilma et hobune väsiks.

Simulaatorit saab kasutada  erineval viisil: Juhendatud ratsutamine, vabasõit või tasakaalu test. Lisaks siis harjutada ka koolisõdu väljakul või takistus sõidu või krossi rajal hüpata

Juhendatud ratsutamine on hea valik, ka treeneritele. Nad saavad simulaatori tagaküljel konkreetselt reguleerida sõitja keha asendit, samal ajal kui ekraan näitab sõitja vigu.

Ratsanik kasutab samu lihaseid, mis päris hobusega ratsutades ja seetõttu saab lihasmälu õppida kehaasendeid ja abivahendeid ilma, et ratsanik peaks keskenduma hobusele endale.

Koolisõidusimulaatoriga on lõbus ja mugav sõita ja õpetada. See sobib iga tasemega sõitjatele. Simulaator pakub tohutuid õppimisvõimalusi algajatele, grupis käivale sõitjale, hobisõitjatele ning iga tasemega ratsasportlasele ja treeneritele.

Interaktiivne simulaator on realistlik viis õppimiseks. See õpetab ratsanikku arvestama enda tasakaaluga, arendab tehnikat, oskusi ja lihasmälu, aga ka ratsaniku enesekindlust enda abistamises.

Pärast teste saab tagasiside järgi ennast parandada.

Muidugi kõigele lisaks on temaga trenn väga lõbus ja kogu keha treeniv.

Eesti keelne tutvustav video